REKLAMA
Znaleziono 1003 wyników
ECO wybuduje w Opolu farmę fotowoltaicznąartykuł
Pokaż artykuł
ECO wybuduje w Opolu farmę fotowoltaiczną
Energetyka Cieplna Opolszczyzny podpisała w dniu 28 kwietnia br. umowę z wykonawcą ekologicznego źródła energii, które powstanie w Opolu przy ul. Harcerskiej 15. Mowa o farmie fotowoltaicznej o mocy 1 MW, która zajmie powierzchnię 1,24 ha.
Na warszawskiej Ochocie powstaje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Ochocie powstaje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Warszawa dba zarówno o starszych, jak i młodszych warszawiaków, dlatego przy ul. Korotyńskiego 13 powstaje kolejne Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W kameralnym budynku na Ochocie znajdą się: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów.
Powstający Mikołów Park coraz bliżej zakończenia komercjalizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Powstający Mikołów Park coraz bliżej zakończenia komercjalizacji
W województwie śląskim powstaje kolejny nowy park handlowy. Tym razem w ponad 40-tysięcznym Mikołowie Ceetrus Polska, przy współpracy z Nhood Services Poland, realizuje inwestycję o nazwie Mikołów Park. Jednocześnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi obecnością w obiekcie.
ArcelorMittal Poland rozpoczął prace przy wielkim piecu nr 3 w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland rozpoczął prace przy wielkim piecu nr 3 w Dąbrowie Górniczej
ArcelorMittal Poland rozpoczął prace, które przygotują wielki piec nr 3 do ponownego uruchomienia, gdy sytuacja rynkowa na to pozwoli. Koszt wszystkich prac to blisko 60 mln zł. Instalacja została zatrzymana we wrześniu ubiegłego roku z powodu trudnych warunków rynkowych.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzuartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant inwestuje 160 mln zł w Sandomierzu
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w Polsce. Tym razem w województwie świętokrzyskim. Pilkington Polska, należący do japońskiego koncernu NSG Group (Nippon Sheet Glass Co., Ltd.), inwestuje 160 mln zł w nowoczesną linię powlekania szkła w swojej fabryce zlokalizowanej w Sandomierzu. Dzięki realizacji tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.
W Warszawie powstają trzy ostatnie stacje II linii metra i STP Mory [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstają trzy ostatnie stacje II linii metra i STP Mory [FILMY]
Co słychać na budowie trzech ostatnich stacji II linii warszawskiego metra i STP Mory? Obecny etap prac na ostatniej części M2 obejmuje perony, tunele i stację techniczno-postojową Mory, z której będą ruszały pociągi.
W Warszawie trwa budowa trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory [FILMY]
W Warszawie trwa budowa trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory. Obecny etap prac na ostatniej części M2 obejmuje perony, tunele i stację techniczno-postojową Mory, z której będą ruszały pociągi.
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejna polska spółka inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska spółka inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem KSSE
Kolejna polska spółka zdecydowała się na realizację nowej inwestycji w województwie śląskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Tym razem nowe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Piekarach Śląskich. Inwestycja powstanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
[Wrocław] Apartamentowiec "Platinum"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Apartamentowiec "Platinum"
Wrocław, Stare Miasto
inwestycja
Pokaż inwestycję
Hala produkcyjna z infrastrukturą towarzyszącą, ul. Pątnowska
Legnica, Pątnowska
SGH Klub Studencki "Park"inwestycja
Pokaż inwestycję
SGH Klub Studencki "Park"
Warszawa, Aleja Niepodległości 196
Miasteczko Ożarówinwestycja
Pokaż inwestycję
Miasteczko Ożarów
Ożarów Mazowiecki, Kapucka
inwestycja
Pokaż inwestycję
Pereca 18
Wrocław, Pereca 18
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorowąartykuł
Pokaż artykuł
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorową
17 lipca 2023 r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z 26 innymi podmiotami podpisała list intencyjny na rzecz utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich. Dolina będzie funkcjonować na obszarze trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszyli minister Anna Moskwa i wiceminister Ireneusz Zyska.
TAURON rozpoczyna budowę pierwszej farmy w formule cable poolingartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna budowę pierwszej farmy w formule cable pooling
TAURON rozpoczyna budowę farmy fotowoltaicznej Postomino o łącznej mocy 90 MW. Będzie to pierwszy projekt TAURONA realizowany w formule cable pooling. Farma zostanie przyłączona do istniejącej już farmy wiatrowej w Marszewie. Pierwsza energia elektryczna z tej elektrowni popłynie w 2025 roku.
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje planyartykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje plany
W trakcie spotkania w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, TAURON przedstawił plany dotyczące Elektrowni Siersza. Obecnie trwają zaawansowane prace analityczne, których celem jest wybór finalnego wariantu transformacji. Kotły Elektrowni Siersza zostaną przystosowane do spalania paliw alternatywnych lub w ich miejsce powstaną szczytowe jednostki gazowe, bateryjne magazyny energii oraz farma fotowoltaiczna.
[wielkopolskie] Centralny magazyn Tesco pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Centralny magazyn Tesco pod Poznaniem
Na terenach Sergo Logistics Park Poznań, powstaje centrum dystrybucyjno-magazynowe Tesco. Na przełom...
MPK Wrocław stawia na fotowoltaikę [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław stawia na fotowoltaikę [FILM + ZDJĘCIA]
Na terenie zajezdni autobusowej MPK Wrocław przy ul. Obornickiej zamontowano panele fotowoltaiczne....
REKLAMA